Vnitřní důvěra, cítím sám sebe?

07.05.2019


Ahoj moji příznivci a přátelé,

jdeme na další téma, které vás zajímá a to o našem krásném vnitřku, té jistotě v nás :-). Tak pojďme na to.

Vnitřní jistota pro mě znamená vnitřní svět. Protože ať si to uvědomím, či ne, tak to jaké mám nastavení uvnitř sebe, tak to se děje kolem mě.

Mnoho let pozoruji lidi a při terapiích vidím ty úžasné změny, které se dějí, když zneutralizujeme negativní pocity, myšlenky, staré a nežádoucí zápisy již jsme během života nasbírali. Vždy v určitou dobu se probudí nějaká část v nás, která potřebuje ozdravit a tudíž otevřít.

Při pozorování lidí jsem zkoumala dvě polohy lidí, jedna je ta, že do všeho jdou s nadšením a nenechají se odradit a jsou jakoby odolný a druhá část je spíše v té negativní energii, kde je strach něco zkusit a z toho plynou pak už zkušenosti neúspěchu a v podstatě ať dělají co dělají, prostě se nedaří.

Tady vás ale povzbudím, protože se vším se dá pracovat a jde o to nastartovat právě svou vnitřní sílu a najít jistotu v sobě.

Při terapiích s klienty jsou vidět velice rychlé změny a už po prvních společných setkáních. Vidíme často až nečekaně velké změny. A za to nám ten život přeci stojí. Přišli jsme sem tvořit a hrát si s životem. Život je radost a kolik lidí takový život žije?

Ano žijeme v duálním světě, tudíž zažíváme pozitivní i negativní zkušenosti a je to naprosto v pořádku. Jen díky naším zkušenostem rosteme a učíme se stále nové a nové věci. Překonáváme překážky a neutíkáme před nimi. A pokud ano, stejně nás to dohoní.

Mnoho lidí má naučeno negativní věci ze života vytěsnit, chtějí žít jen to co se jim líbí. Dnes je všude psáno, že si můžeme žít život, jaký chceme a máme pozitivně myslet. Tak a teď vám řeknu, kolik lidí ke mě chodí a pozitivně myslí a myslíte si, že se jim děje jen to co chtějí?

Ani náhodou, právě proto že dávají pozornost na to co nechtějí a drží se hlavou v pozitivu, vzniká v nich rozpor a co pak prožívají? Právě ten chaos, který v sobě vytvořili. Život se prostě děje. Máme v sobě mnoho nežádoucích a nefunkčních nastavení a ty za nás jednají, ať si to připouštíme, či nikoliv. To co odmítám, to mě honí a honit bude. Vše,co jsme si potlačili, tam kde jsme žažili bolest, odmítnutí, nepřijetí atd., je potřeba přijmout, zvědomit si to a nebojovat. Jen tak dojde k uvoklnění a nové cestě za vlastním a skutečným životem.

Na to, abych mohl žít svůj vnitřní klid a být sám sebou jistý, musím si ujasnit co chci a kam jdu. Jaké jsou moje vize, plány, po čem toužím, co od života chci. Jak toho mohu dokázat? Udělat si plán, jaké kroky k tomu potřebuji udělat. Mnoho lidí má plán, ale už nemají to důležité mezi tím a to je velice důležitá součást k cíli...

Takže když to shrnu, řekla bych že v první řadě je důležité jít do sebe a najít tam své "doma". Poznat a porozumět sám sobě, cítit soulad (srdce, hlava, tělo). Dokud o sobě nic nevím, nebo věřím pouze svým domněnkám, nestojím nohama na zemi, jsem jako plachetnice uprostřed moře, která neví kam pluje a kam dopluje??? . Nechá se unášet životem a nemá svůj směr, tudíž žádný pevný cíl.

Základ je být sám se sebou v klidu, harmonii, v souladu vnitřního pocitu a hlavy. Přesně vědět co chci a co nechci. Tady je ještě zajímavé a občas se v mé praxi hodně nasmějeme, když je klient přesvědčen, že něco je jeho velké ANO a stojí si za tím. Když ANO rozebereme, zjistíme, že stojí v rozporu s jeho touhou a sny , plány. Tohle dělá naše podvědomí, on to má v sobě zapsané, jako svoji pravdu a tak je to i vyhodnoceno. My jsme tedy přesvědčeny, že je to správné, protože vnitřně to tak cítíme. Ovšem často pak žijeme vlastní sebe- sabotáže, protože jdeme vnitřně sami proti sobě a divíme se, proč se nedaří.

Řekla bych že vnitřní jistotu si každý člověk musí vybudovat, je to práce, ale stojí to za to. Pomáhám lidem dělat změny každodenně a musím říci, že energie v těle se tak rychle změní, život dostane úplně jinou kvalitu. Když jsem sám sebou jistý , tak už mě nikdo z mé dráhy nesrazí.

Je velice důležité si uvědomit, mezi jakými lidmi se pohybuji. Představte si 5 lidí, které kolem sebe máte. Líbí se vám jejich život? Lidé kolem nás mají v mnohém stejné problémy jako my sami, tudíž otevřete oči a přiznejte si, zda dál chcete žít život, jaký žijete a jste spokojení a nebo je na čase začít se sebou něco dělat????

Výborné je být někdy sám, jen sám se sebou a věnovat si chvíli času. Vždyť ten život tak rychle utíká a kdo je pro Vás v životě nejdůležitější? KOMU DÁVÁTE NEJVĚTŠÍ POZORNOST?

Opravdu málo lidí se zná a je v životě šťastných, jsou otevření novému a nebojí se toho. Žijí ze srdce a prožívají si život plnými doušky. Většině lidí protéká život mezi prsty . Jak to máte VY???

Pak u mě v práci sedí, je jim 40,50 let a zjišťují, že se vše nějak pokazilo a najednou neví kudy dál. Energie klesá, nastanou životní změny, protože život se prostě děje a jim dojde, co vlastně tolik let dělali. Co bude dál? Kde byli tolik let a jaký život zpětně vlastně žili??? Jenže to nejde už vrátit, jen si uvědomíme za co jsme ten vlastní život vlastně vyměnili.

Někdo se honí za kariérou, někdo se životem jen baví, jiný buduje majetek a ....... ve výsledku téměř všichni zjistíme, že jsme to mohli žít jinak....., ALE VŠICHNI JSME SI TO TAK DOBROVOLNĚ VYBRALI. Máme svobodnou vůli a je to jen na nás.

Proto píši tyto řádky, abychom si udělali jasno, co žiji dnes a kam chci jít. Jak to udělat, abych byl vnitřně šťastný a naplněný láskou, aby mě ten život bavil..... Pojď to měnit už dnes a nečekej na zítra, nikdo nevíme, zda tu ještě zítra budeme. Jak v sobě vybudovat pocit jistoty, kdy cítím, že si věřím???

Věřit si je základ života, je to naše pevnost a jasnost. Je to naše charisma, nádherná energie, která se šíří. Být u sebe v srdci, v lásce sám se sebou a tvořit si život v tomto stylu a nebo  být v hlavě a jít proti sobě???  Je na každém co si vybereme, to za nás nikdo jiný neudělá .-:).

A to tu dnes nerozebírám naši image, jak ta s tím velice souvisí, ale ta přijde až v jiném článku :-).


Krásný den, vaše Lady Estara Pospíšilová.