Pravda, nebo lež? Důvěra či strach?

07.05.2019

Pravda a lež, uvolněte se prosím :-).

19.03.2018

Dnes ráno jsem se vzbudila a napadla mě myšlenka napsat článek na téma PRAVDA A LEŽ, protože to často řeším s klienty.

Doba se velice mění, jsou pro nás připravené obrovské možnosti změn a na druhou stranu žijeme v neskutečném tlaku, všeho toho co musíme. A co s tím tedy můžeme dělat? Věřte,že vše jde, jen sestoupit z hlavy do svého srdce, být ve své pravdě, zpracovat své zátěže a proces může nastat.

Vnímáte, kdy jednáte ze svého srdce a kdy z ega- ze strachu, z halvy? Jaký je to rozdíl? Často dostávám otázky, jak se v tom vyznat, jak to poznat? Jak sám sobě začít rozumět? Jak v sobě najít ten vytoužený klid? Každý z nás po něm touží a přitom jdeme čím dál více proti sobě. Začít se učit každý den pomaličku vnímat, co se děje, myslím tím, co se ve mě děje . Naše tělo je velmi moudré, ono s námi každý den mluví, jen my jsme se ho naučili nevnímat a pokud už křičí, dáme mu tabletku, aby zavřelo přeci ústa, že?

Každý z nás máme srdce, každý víme po čem toužíme, co se nám líbí, co máme rádi, ale kdo si to dovolíme žít a někdy vůbec i připustit. Ovládá nás naše zraněné ego, nebo žijeme v srdci? Ego nás často ovládá a dělá nám ze života peklo. Za egem jsou ukryty naše niterné zranění, ego nás v podstatě chrání, abychom ty bolestivé traumata nemuseli znovu prožívat. Jenže teď jsme v jíné době a žene nás to k sobě, do srdce a o to víc to bolí. Jsme v nepřijetí svého těla i sami sebe.

V dětství jsme si vytvořili masky, které si vždy v danou chvíli nasadíme a "chráníme se", nejednáme ze srdce. Ovšem zde je otázka: prospívá nám to ještě v této úžasné době??? Žijeme ve své pravdě, nebo ve lži? Dokážete si rozkličovat, co je vaše pravda a co lež? Zda moje pravda, je opravdu moje pravda? To že má druhý jinou pravdu, to až zase příště, protože ona žádná jiná pravda, než naše neexistuje, je to pouze názor dané osoby . Dnes je to o nás, takže druhou část necháme na nběkdy příště.

 Často se setkávám s tím, že klient má jasnou svoji pravdu a když ji rozebereme, zjistí jakou boudu na sebe celý život hraje. Jsme naučení nějak žít a přijde nám to tak v pořádku, ač šťastní nejsme. Např.pokud znám jen studenou vodu, nemohu si pustit teplou a takový je i náš život. Žijeme v energiích sebedestrukcí, přetvářkách, lžích, které známe a vůbec nevíme, že nejsou naše, že to nejsme my......Jsou to tak hluboké procesy a osvobozující chvíle, potkat se sám se sebou, procítit svoji pravdu, tu jemnou nuanci lásky v nás. Objevit, že i tohle jsem já, uvědomit si svoji sílu a hodnotu. Být v pokoře a cítit zázrak, že tu na zemi mohu být a mohu zažívat všechny zkušenosti, které potřebuji. Že život je i něco jiného, než jen povinnosti, nástrahy ega, chtíče atd. Že zde jde o naplnování ilizorního světa ve hmotě a tím jsme schopny se úplně oddělit sám od sebe, svého nitra, své podstaty.

Ono je to tak, že když jsme ve své pravdě, potřebujeme žít jiné zkušenosti, než ve lži. To co vysílám, to se mi vrací, to všichni víme, ale kdo si to uvědomuje. Když jsme ve své síle a pravdě, nemám problém říkat své ANO a NE. S láskou jde říci, děkuji, nemám zájem. To neznamená, že člověka, či situaci odmítám, že je špatný, pouze vím co chci a vybírám si něco jiného. Nikomu tím neubližuji, pouze si vybírám, to co chci JÁ. Nemám zodpovědnost za druhé, pouze sám za sebe. Žiji pouze v jednom těle a naše duše má své úkoly a plány, jste tomu otevřeni, žijete svůj život? ??? Odpověď je vaše .

Zkuste se začít pozorovat, svoje emoce, myšlenky, pocity,.... něco z toho, pomaličku, nespěchejte na sebe. Když máte rozhovor s manželem, maminkou, tatínkem, dětmi, sourozenci, ale i autoritami atd..... všude . Naše tělo nikdy nelže, my ano . A proč vlastně??? Zkuste se nad tím zamyslet, kdy jste se naučili lhát, stydět se za sebe???Napadlo vás si někdy připustit, že každý někdy lžeme? Někdo často a cíleně a druhý možná úplně nevědomě, ale základ to má stejný. Dá se to říci i jinak, ono slovo lež je trošku kruté, protože zde vyplouvá pocit viny. Já to slovo používám cíleně, aby jste si procítili energii lži, studu atd...... 

Jistě se vám někdy stalo, že jste se dostali do situace, kdy jste raději mlčeli- popřeli jste se, nebo tu situaci vysvětlíme jinak, abychom zachovali klid a druhého (někdy i sebe) nezranili, neublížili- pocit, že by danou situaci druhý nepochopil, no znáte to, že? Chodíme raději okolo horké kaše a divíme se, že to druhý nechápe, no uf. Co má chápat, když neví, co chceme, když si myslíme, že mu to přeci dojde. A nebo raději vůbec nedojde, protože to by bylo pořádné zle, tak rozhovor odvedeme jinam.  Ale věřte, ta energie v nás je, tu jsme vytvořili a potlačili, ta bude tímto způsobem jednou pořádně bolet.

Víte jak je osvobozující, říci v láce a ze srdce pokorně pravdu. Přiznat ji sám sobě a pak i druhým otevřeně říci kdo jsem... Jakou osobnost jsem si kdy vytvořil? Za koho se zde prezentuji, jak se u toho cítím? Jsem v pravděš, nebo hraju mnoho let přetvářku i sám na sebe?  Přestaňme hrát už ty lži, přetvářky,které nás nutí k potlačení se, studu, pocitům viny, strachům,atd.......

Stále slyším při terapiích, on mě vůbec nechápe, on mi nerozumí !!!! A já říkám a jakou on tě zná, jak se před ním chováš? Jsi k němu pravdivá a hlavně k sobě- platí i pro muže.

Dovolit si být sám sebou, je tak osvobozující, cítit volnost, svobodu, vnímat možnosti a konat podle sebe. Dělat a žít, jak chci já, i s tím že to druzí neschvalují. Jen já sám v sobě vím, že vím. Pravda byla mnoho let vadou na kráse, dnes je naší obrovskou silou a krokem k lepším zítřkům. Každý den je ten nejlepší k tomu začít žít jinak, začít se měnit a tím pádem začít otvírat nové dveře s novými možnostmi.

Takže kdo jsi? Víš to?

Přeji báječný den, s láskou a radostí,

vaše Lady Estara Pospíšilová.